Na první pohled se zdá být nemožné, aby zub způsobil vážný zdravotní problém. Ovšem důkladná ústní a zubní hygiena rovněž pomáhá předcházet různým onemocněním. Bakterie, které se tvoří v ústní dutině mohou vyvolat mnoho potíží. Proto je potřeba zuby čistit nejméně 2x denně a nejlépe po každém jídle 🙂 .

Je zřejmé, že ústní hygiena není důležitá jen pro krásné zuby, ale především pro naše zdraví. Takže péči o ústní dutinu je potřeba věnovat zvláštní pozornost.

Často lidé zapomínají, že zuby jsou stejný orgán jako jsou játra, ledviny, jazyk, srdce , ale zuby jsou bohužel jediným orgánem (tkání) – která se nedokáže sama zregenerovat.

V Rusku platí přísloví – darovanému koni na zuby nehleď:  ale jestli my si kupujeme koně, vždycky se díváme na jeho zuby, protože podle stavu zubů můžeme určit věk koně a jeho zdravotní stav.

My taky máme 32 radarů- 32 zubů, které nám řeknou o zdraví naších vnitřních orgánů, stejně jako naše pokožka, jazyk, očí nebo rty.

Tak například podle stavu :

Řezáků jsou spojení s – močovým měchýřem, ledvinami a ušima

Špičáky – s  játry a žlučníkem

 Stoličky –  s tlustým  střevem a plícemi

 Zuby moudrosti – se srdcem a tenkým střevem 

 

Je důležité mít krásné bílé zuby, ale:

 • Sněhobílé zuby – ukazují na nízký hemoglobin
 • Zuby mléčné barvy  – ukazují na problém se štítnou žlázou
 • Žlutá barva zubů – ukazuje nepořádek se žlučníkem (jestli nejste aktivní kuřák, nebo nepijete denně 6-8 káv)

Od zdravotního stavu zubů závisí zdraví celého organizmu!

Zubní kaz vzniká v dutině ústní  jako důsledek usazování plaku na zubech. Zubní plak obsahuje velké množství bakterií, které jsou normální součástí ústní dutiny.  Bakterie, které parazitují v dutině ústní  se živí cukry, které jsou součástí přijímané potravy. Odpadním produktem metabolismu těchto bakterií jsou různé organické kyseliny, které narušují strukturu skloviny a snižují její tvrdost. Tento proces je začátkem zubního kazu a nazývá se demineralizace, protože ze zubních tkání uvolňuje minerální látky.

Příčin zubního kazu je celá řada, většinou se ale jedná o důsledek špatné ústní hygieny kombinovanou s nevhodnou stravou. Počínající zubní kazy mohou být opravitelné přirozeným procesem remineralizace, ale většinou se neobejde se  bez zásahu zubního lékaře.

 1. Zubní kaz to není jen nepříjemný kosmetický defekt – to je ohniště  chronické infekce !

 

 1. Následky zubního kazu mohou být – neidentifikovatelná alergie, angíny, revmatizmus, ateroskleróza,  zánět srdečního svalu a jako důsledek-infarkt

 

 1. Skotští vědci zjistili – že lidé, kteří si  čistí důkladně zuby 2x denně méně trpí srdečně-cévními onemocnění.

 

Důkladně – to  znamená  min 3 min. ve všech směrech + čištění mezizubních prostor.

 

Stomatologové  doporučují kupovat si zubní pastu s nízkou abrazivitou.

Abrazivita pochází z latinského «аbrasio» – oškrabovat, seškrabávat.

V moderních zubních pastách se jako abrazivum používá hydroxid hlinitý. Tato látka je v mnoha zemích zakázána, protože hydroxid hlinitý je nebezpečný pro lidi s poruchami funkce ledvin.

Zubní gely a pasty TianDe obsahují oxid křemičitý (triviální název křemen) – který je nejenom jemný, ale i bezpečný abrazivum.

 

Zubní pasta Tiande „Tekutý vápník“ – jako základní biologická aktivní látka – organický vápník 

tento gel je určen pro každodenní péči o zuby. Jeho jedinečná formule tekutého vápníku snižuje citlivost nervových zakončení v zubu, účinně odstraňuje zubní plak, brání vzniku a rozvoji zubního kazu. Vápník je velmi důležitý minerální element pro celkové zdraví našeho organizmu, množství vápníku v organismu člověka je zhruba  2% váhy těla a značně převyšuje množství všech ostatních minerálů. Kolem 99% vápníku se nachází v kostech a zubech a  kolem 1% v měkkých tkáních a v krvi. Nedostatek vápníku je fatální. Projevuje se zubními kazy, odvápněním kostí . Mezi další  projevy nedostatku vápníku jsou těžké bolesti  zad a časté uvolňování zubů (paradentóza).

 

Gel na zuby  „Přírodní bambusová sůl“  

Ve věku 35-40 let dásně povolují a v dásních vznikají dásňové kapsy ve kterých zůstávají  zbytky jídla a množí se bakterie. Tyto zbytky způsobují zánět dásní – parodantitida, co může být příčinou krvácení dásní. V těchto případech se doporučuje používat zubní gely nebo pasty s antibakteriálním účinkem.

Gel  na zuby  „Přírodní bambusová sůl“ – jako antibakteriální látku obsahuje extrakt bambusu

Gel má:

 • Antibakteriální vlastnosti
 • Zastavuje krvácení dásní
 • Zabraňuje vzniku paradentózy, zubního kazu a zubního kamene

Zubní pasta „Přírodní mořské perly“ 

Obsahuje PERLOVÝ PUDR , který se v TČM používá již kolem 3000 let jako jeden z nejcennějších uzdravujících produktů.

Perlový pudr obsahuje:  18 mikroelementů, 22 aminokyseliny, Ca, vit B, D – tento komplex celkově posiluje zuby, zaceluje mikropraskliny na zubní sklovině, zvyšuje imunitu sliznice v dutině ústní.

Taky v této zubní pastě se používá  technologie WHITE BOND  (záruka bělosti).

 • Jemně bělí, čistí a leští zuby
 • Zbavuje zuby pigmentových skvrn
 • Posiluje zubní sklovinu, zaceluje mikropraskliny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *