Přeskočit na obsah

Šnečí mucin: Seznamte se s přírodním zázrakem pro vaši pleť

Šnečí sliz, hlemýždí mucin nebo třeba šnečí extrakt. Ani jeden název této látky nezní lákavě, přesto jsou jeho účinky lákavé víc než dost. O co se jedná a jak si výhody můžete užít i na vlastní kůži?

Co je hlemýždí mucin?

Šnečí mucin je sliz, který tito živočichové produkují, je ale odlišný od slizu, který za sebou běžně zanechávají při pohybu. Tento sliz začínají totiž produkovat až ve stresu nebo v ohrožení.

Všiml si toho španělský onkolog Rafael Abad Iglesias v 60. letech 20. století, když na šnecích zkoumal účinky radioterapie při léčbě rakoviny. Jako pozoruhodné mu přišlo i to, jak se šnekům rychle hojí ranky způsobené radioterapií.

Rozhodl se tedy látku prozkoumat, aby zjistil, jestli i na naše tělo má mucin takové účinky. Dobrá zpráva je, že má.

Složení šnečího mucinu pod lupou

 • Kolagen a elastin: Kolagen s elastinem jsou základní stavební bílkoviny našeho těla. Kolagenová a elastinová vlákna obsahuje přirozeně i naše pokožka. Jenže čím jsme starší, tím menší množství se nám těchto proteinů vytváří, a pokožka se tedy stává méně elastickou. Obsah těchto látek v kosmetických přípravcích pomáhá pleť účinně vyživovat a zlepšit její pružnost. A šnečí mucin je na ně opravdu bohatý.
 • Kyselina glykolová: Díky své schopnosti proniknout kůží je kyselina glykolová jako dělaná k použití v pleťové kosmetice. Dokáže navíc odstranit odumřelé kožní buňky z povrchu kůže, a tak se postarat o to, že i další účinné látky budou mít volnou cestou do vaší pokožky. Také omezuje vrásky, zmenšuje jizvy po akné a sjednocuje pigmentaci.
 • Kyselina hyaluronová: Tento polysacharid najdete přirozeně v těle lidí i zvířat. Hlavní funkcí kyseliny hyaluronové je zadržování vody v tělesných tkáních. A je to funkce vskutku důležitá, lidské tělo obsahuje až 70 % vody. Kyselina hyaluronová je k zadržování vody tak dobře uzpůsobená, že jí dokáže pojmout až tisícinásobek své vlastní hmotnosti. Také na sebe váže kolagen s elastinem a společně pokožku hydratují a udržují ji pružnou.
 • Alantoin: Dusíkatá organická látka, která má výborné regenerační vlastnosti. Podporuje hojení pokožky a tvorbu nové tkáně.

Jak se získává pravý hlemýždí mucin?

Možná vám v hlavě zůstala věta o tom, že mucin hlemýždi produkují jen ve stresu a máte strach, že při odebírání dochází k týrání zvířat. Dráždění šneků je ale jen mírné a probíhá nejčastěji za pomoci ozonu.

Pro hlemýždě je to naprosto bezbolestný proces a nemá žádné dlouhodobé následky. Jakmile je sklizeno, pokračují šneci ve svém dni a v klidu obnovují zásoby mucinu.

Šnečí mucin v kosmetice

Právě díky složení šnečího mucinu si tato látka získala oblibu v kosmetickém průmyslu. Zejména v asijských zemích se dostalo oblibě kosmetické proceduře, během které vám po obličeji jezdí šneci a pokrývají tvář svým slizem.

Tato procedura nepatří mezi nejlevnější, a to i přesto, že vylučovaný sliz nemá blahodárné účinky mucinu produkovaného hlemýždi při obranné reakci.

Místo návštěv salónů se vám tak vyplatí používat kosmetiku, která obsahuje opravdový šnečí mucin. Je to pohodlnější, levnější a také účinnější.

Jaké jsou přednosti kosmetiky TianDe s obsahem šnečího mucinu?

Kosmetické produkty TianDe si na zakládají na přírodních a vysoce účinných ingrediencích. Není tak s podivem, že tu najdete kosmetickou řadu Snail Secret se šnečím mucinem.

Šnečí kosmetika se příjemně roztírá, snadno se vstřebává a nezanechává mastný film. Příjemná je také její nevtíravá vůně, kterou ocení ženy i muži. Rozmazlovat se produkty Snail Secret navíc můžete nehledě na váš věk.

A co produkty se šnečím extraktem umí?

 • Regenerace pokožky a podpora obnovy kožních buněk.
 • Vyhlazení vrásek.
 • Dlouhodobá hydratace a vyživení pleti.
 • Odstranění odumřelých kožních buněk.
 • Ochrana pokožky před nepříznivým vnějším vlivům.
 • Zklidnění zánětlivých reakcí a podráždění pokožky.
 • Vhodná i pro citlivou pleť, včetně té náchylné na ekzémy, akné a alergie.

Šnečí kosmetika Snail Secret od TianDe

Hlavní výhody šnečí kosmetiky už víte, teď se pojďte podívat na samotné produkty a jejich účinky.

O jaké produkty se jedná konkrétně?

 • Oční krém s mucinem: Jemný krém s pořádnou sílou. Potlačuje vrásky a vyživuje citlivé oční okolí, které je až 4× tenčí než pokožka jinde na obličeji. Funguje jako prevence proti tvorbě vrásek i jako pomoc při už viditelných vráskách.
 • Maska na obličej s mucinem: Občas obličej potřebuje silnější vzpruhu, než kterou mu zvládne dát denní krém. A od toho je tu tato maska. Eliminuje drobné vrásky, hojí akné a dokonce i ekzémy. Stačí několik použití a uvidíte rozdíl.
 • Regenerační tonikum s mucinem: Bez dobře vyčištěné pleti by to nešlo. Toto tonikum nejen odstraní zbytky nečistot z pleti, ale rovnou pomáhá obnovit hydro-lipidový plášť pokožky. Díky šetrnému složení je vhodný pro každodenní použití.
 • Vícefunkční krém na obličej s mucinem: Šnečí mucin společně s aloe vera, bambuckým máslem a jojobovým olejem vytvořil kombinaci, kterou nedáte z ruky. Pravidelné používání pomůže zachovat mladistvý vzhled pokožky a pomáhá mírnit celou řadu kožních problémů včetně drobných popálenin, odřenin a opruzenin. Krém je vhodný i při ekzémech, striích nebo při léčbě akné a jizviček po akné.
 • Krém na ruce s mucinem: Ruce dostávají přes den pořádný zápřah. Chlad, manuální práce, úklid i další vlivy se na stavu pokožky rukou dokážou viditelně podepsat. Krém na ruce s obsahem mucinu pokožku hydratuje a hojí natolik, že výsledky uvidíte prakticky okamžitě.

Některé produkty řady Snail Secret jsou balené do jednotlivých pytlíčků po 10 mililitrech. Proč tak málo? Protože čím menší objem, tím méně konzervačních prostředků je potřeba. Pytlíčky mají navíc praktický dávkovač, takže se dovnitř nedostanou žádné bakterie. Přesto doporučujeme kosmetiku vždy nanášet čistýma rukama a na vyčištěnou pleť.