Přeskočit na obsah

Řada PhytoCode – zelená pleťová řada

Řada PhytoCode

Řada PhytoCode patří k „zelené kosmetice“, která pomáhá uchovat mladistvý vzhled pleti obličeje a přitom nezabraňuje tvorbě vitaminu D.

Hlavní příčinou předčasného stárnutí buněk je negativní vliv okolního prostředí, zejména pak zrádných ultrafialových paprsků, které trvale škodí pokožce. Tento proces se nazývá fotostárnutím.

Chránit pokožku před sluncem je potřeba nejen v létě, ale i v kteroukoliv jinou roční dobu: zrádné ultrafialové paprsky jsou aktivní i v zimě.

TianDe nabízí v řadě PhytoCode tyto produkty:

Pleťový krém s cordycepsem a šalvějí

Dokáže zadržet až 85 % UV záření. Vysoký ochranný faktor je nezbytný při pobytu na pláži nebo v horách. Dokáží jej zajistit jenom specializované opalovací přípravky, které však brání tvorbě vitamínu D a nejsou určeny pro každodenní použití. UV filtry obsažené ve složení krému pohlcují UV záření a brání mu v proniknutí do pokožky, čímž chrání membrány kožních buněk před poškozením, zabraňují pigmentaci a ztrátě pružnosti.

Pleťový krém s bílým čajem

Péče proti stárnutí pleti + zesvětlení pigmentových skvrn + dvojitá ochrana před ultrafialovým zářením: před paprsky UVB + UVA.

Dokáže totiž odrážet až 95 % ultrafialových paprsků. Chrání před fotostárnutím pokožky, tvorbou pigmentových skvrn a díky bělícím složkám (výtažku z lékořice a arbutinu z listů medvědice lékařské) také dokáže odstranit již vytvořené skvrny. Přípravek má výrazný antioxidační účinek, vyrovnává kožní reliéf, zabraňuje prohlubování vrásek. Pokožku vyhlazuje a hydratuje, předchází jejímu ochabování.

Pleťový krém s arganovým olejem

Zadržuje až 85 % UV záření. Kromě toho přípravek udržuje přirozený stupeň hydratace pleti, zabraňuje jejímu vysychání, napjatosti, olupování. Posiluje bariérovou funkci kůže při stresu, špatných ekologických podmínkách a zabraňuje vzniku vrásek.

Ultra-jemný čistící gel s výtažkem z čajových lístků

Účinně a zároveň šetrně čistí pleť, nezanechává pocit pnutí a suchosti. Uvítá jej každý, koho trápí mastná a smíšená pleť produkující zvýšené množství kožního mazu. Taková pleť zároveň nesnáší příliš důkladné čištění, jelikož reaguje na agresivní mycí složky ještě vyšší produkcí mazu (je to ochrannou reakcí). Gel je vhodný pro všechny typy pleti.

Antioxidační peeling na obličej

Působí okamžitě – čistí pokožku díky mechanickému působení na principu rolování, a kromě toho má prodlouženou účinnost díky působení AHA ovocné kyseliny (jablečné), která rozpouští mezibuněčné vazby mezi zrohovatělými šupinkami, a tím napomáhá jejich dalšímu odlupování (odstranění), přičemž se aktivují procesy obnovy kůže a produkce molekul jejího přirozeného zvlhčovacího faktoru. Tento peeling pleť nejen čistí, ale i chrání před předčasným stárnutím vyvolaným působením volných radikálů: ve složení přípravku je obsažen silný antioxidační komplex s výtažky z cordycepsu a zeleného čaje.

Peeling působí jemně, a proto je vhodný pro všechny typy pleti.

Hydratační tonikum booster

Anglické slovo „boost“ znamená v překladu „posilovat“ nebo „zvyšovat“. A to je hlavním úkolem boosterů. V tomto případě booster působí společně s tonikem a zvyšuje tak jeho účinnost. Od obyčejných prostředků pro péči o pleť se liší svým složením, které obsahuje vysokou koncentraci účinných složek.Hydratační tonikum booster obsahuje vysokou koncentraci aminokyselin. Stimuluje schopnost pokožky udržovat vlhkost, zklidňuje a tonizuje pokožku jemnou, citlivou, náchylnou k suchosti.Tonikum booster se na pleť nanáší hned po umytí. V souladu s „teorií okamžité hydratace“ se po očištění pleti rozšiřují póry a jsou tak schopny vstřebat více výživných složek a kosmetických prostředků, proto je tonikum potřeba nanést nejpozději 30 vteřin po umytí.

Přírodní složky řady PhytoCode:

  • Výtažek z listů kamélie čínské (čajových lístků) je přírodním pohlcovačem UV záření, ochraňuje buňky před negativním působením slunečních paprsků, poskytuje antioxidační ochranu a zároveň přispívá k čištění a zužování pórů, což vede ke zmírnění lesku pleti.
  • Arganový olej je patrně nejdražším a nejvzácnějším olejům na světě, je nazýván „tekutým zlatem“. Arganovník je strom, který roste na zeměkouli pouze na jednom místě – na jihozápadě Maroka a plodí jednou za dva roky. Rostlina se dokázala přizpůsobit žhnoucímu slunci a absenci vláhy – při hledání vody pronikají její kořeny do písku až do hloubky 30 metrů. Při přežívání v těchto nehostinných podmínkách rostlina nabyla jedinečných vlastností: olej z arganovníku má neopakovatelné složení a jeho účinek na pokožku je jako doušek pramenité vody pro unaveného poutníka v marocké poušti. Vzácnost arganového oleje umocňuje také velká pracnost při jeho získávání a především bohatý komplex aktivních látek: olej se skládá z 80 % z polynenasycených mastných kyselin Omega 6, které zabraňují stárnutí kožních buněk, obsahuje vitamíny A, F, E a přírodní antioxidanty – tokoferoly a polyfenoly. Arganový olej vyživuje a obnovuje hydrolipidní vrstvu pokožky a omlazuje ji.
  • Výtažek z cordycepsu chrání pleť před ničivými účinky volných radikálů a dalšími negativními faktory okolního prostředí. Má tonizující a omlazující účinek, zvyšuje životaschopnost buněk. Cordyceps (housenice čínská) je jedinečná tibetská houba. Tato rostlina žije ve velmi drsných podmínkách: za nedostatku kyslíku, pod žhnoucím vysokohorským sluncem. Tím, že si cordyceps vytvořil adaptační mechanismus, nahromadil v sobě velké množství biologicky aktivních látek, které dodávají kožním buňkám ohromnou sílu a zlepšují jejich ochranné mechanismy.
  • Výtažek z listů kamélie čínské (bílého čaje) je přírodním pohlcovačem UV záření, ochraňuje pokožku před negativním působením slunečních paprsků, působí jako antioxidační ochrana, tonizuje pokožku.
  • Kokosový olej vyživuje, vyhlazuje a hydratuje pokožku, vytváří ochranný film, po dlouhou dobu udržuje optimální vyrovnanost vlhkosti v suché, olupující se, zhrublé a ochabující pleti obličeje.
  • Kyselina hyaluronová je nejlepším přírodním hydratačním prostředkem, který váže a udržuje v buňkách vlhkost, a tím zachovává pružnost pleti.
  • Laktóza je složkou přírodního hydratujícího faktoru pokožky (NMF). Má schopnost přitahovat a zadržovat molekuly vody, čímž v horních vrstvách kůže vytváří vodní „polštářek“, který chrání kůži před dehydratací.
  • Výtažek z lékořice vyhlazuje vrásky, bělí pleť.
  • Arbutin z listů medvědice lékařské zesvětluje pigmentové skvrny, má antioxidační účinek.
  • Vitamín E je silný antioxidant ochraňující buňky před poškozením a předčasným stárnutím.