Přeskočit na obsah

Kondicionér, balzám nebo vlasová maska: co si vybrat?

Která žena netouží po krásné a zdravé kštici? Výrobci produktů pro vlasy jdou s dobou a vynakládají velké množství peněz, aby i přípravky k péči o naše vlasy byly současně šetrné. Hodně žen tápe, co vlastně právě jejich vlasty potřebují. Pojďme si představit nejčastější přípravky, které zkrotí vaši hřívu.

Kondicionér 

Bývá označován za nejjemnějšího pomocníka pro vlasy. Působí na uzavření šupin vlasů, což usnadňuje rozčesávání a poskytuje vlasům jemnost a pružnost. Po použití kondicionéru vypadají vlasy leskle, silně a snadno se rozčesávají, což ocení zejména majitelky dlouhých vlasů. Je ideální pro každodenní použití, protože působí na povrchu vlasů bez pronikání do hloubky vlasu. Nanáší se na šamponem umyté vlasy, nechá působit a důkladně opláchne.

Balzám 

Nabízí silnější účinek než kondicionér. Balzámy pomáhají řešit konkrétní problémy s vlasy, proto obsahují mnoho živin, organických kyselin, rostlinných extraktů, vitamínů a proteinových komplexů. Jsou obvykle založeny na kreatinu, aminokyselinách, sacharidech atd. Proto by se neměly používat příliš často. Nadměrné množství  přírodních enzymů by mohlo mít opačný účinek a vlasy přetížit.

Balzám působí nejen na povrchu vlasů, ale díky svému složení proniká hluboko do vlasů. Na rozdíl od kondicionéru má hustější konzistenci.

Balzámy jsou vhodné pro vlasy s lehčím typem poškození. Odborníci doporučují používat balzám 2-3 x týdně. Balzám se obvykle používá po celé délce vlasů, někdy i na pokožku hlavy. Existují oplachové i bezoplachové druhy, vždy si pečlivě přečtěte návod k použití.

Maska 

Maska působí jako tzv. „těžké dělostřelectvo“, které je schopné zvládnout poměrně vážné problémy. Masky jsou považované za nejúčinnější způsob obnovy poškozených vlasů, např. po žehlení vlasů, barvení nebo trvalé.

Na rozdíl od kondicionérů a balzámů obsahuje významné množství výživných a regeneračních látek. Každá maska na vlasy má svůj rozsah působení a je určena k řešení konkrétního problému. Ať už jde o nadměrně suché vlasy, roztřepené konečky vlasů, vypadávání vlasů.

Koncentrace účinných látek v kvalitní masce na vlasy je extrémně vysoká. Maska se doporučuje používat 1 x týdně po určitou dobu (4 – 10 týdnů), poté chvilku nechat odpočinout, jinak by se mohly objevit lupy nebo by se od kořínků vlasů mohly začít více mastit.

Balzámy TianDe

TianDe vlasové masky, balzámy a kondicionéry

  • jsou určeny pro každého, kdo chce mít skvělé vlasy. Rychle a účinně pomáhají vlasům se naplnit silou, léčit a získávat zpět svůj lesk.
  • TianDe vlasové přísady jsou složeny z přírodních složek, jedná se o rostlinné extrakty sbírané v ekologicky čistých oblastech ve volné přírodě, v nejoptimálnější období. Bohatý obsah ve vlasových přípravcích TianDe umožňuje vlasům získat téměř všechny ingredience potřebné k zajištění zdraví a krásy téměř okamžitě. Kterou vyzkoušíte jako první? 🙂