Přeskočit na obsah

Ekologický Jar existuje!

Mýdlový oříšek

Seznamte se – mycí prostředek na nádobí na základě mýdlového ořechu. Základní složku tvoří saponin – přírodní pěnidlo, které je obsaženo ve skořápce mýdlového ořechu. Je plně rozložitelný v okolním prostředí a nevytváří alkalickou reakci. Mydlové ořechy nejen že nepoškozují lidské zdraví, ale dokonce naopak mají změkčující a protizánětlivý účinek na pokožku rukou.

S tímto přípravkem na mytí nádobí (já mu říkám jar) se ihned skamarádíte. Je to jedním slovem úžasný pomocník v domácnosti. Já s ním nejvíce oceňuji čištění oken, stačí malá lžička do vody a umyjete okna bez dalšího čištění, leštění jiným přípravky. Jsou beze šmouh!! Oceňuji to vzhledem k neustálým tlapkám mých dětí. Nádobí myje skvěle, uklízí celou kychyň, odstraňuje mastnotu a dá se použít i na pracovištích, kde se setkáváte s mastnotou (řezníci, kuchaři atd).

Jeho sílu oceníte například na chatě nebo v dílně, protože stejně kvalitně myje i ve studené vodě. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost. S mýdlovým oříškem se zbavíte saponátů, které zanáší naše tělo toxiny a způsobují různé kožní potíže (ekzémy, alergie). Nemusíte se tedy bát ani užívání dětmi.

Skvělý i pro vaše ruce

Na ruce dejte kapku přípravku a mněte . Vznikne bílý povlak. Potom opláchněte vodou (raději vlažnou nebo studenou). Ruce budou čisté ale i nádherně hebké. K opláchnutí postačí minimální množství vody.

Mýdlový oříšek