Přeskočit na obsah

Jak se zbavit kruhů pod očima

Kruhy pod očima

Trápí vás tmavé kruhy nebo váčky pod očima? Zjistěte, co je způsobuje, a pak se s nimi jednou provždy rozlučte. Máme pro vás tipy, díky kterým to půjde raz dva.

Pokožka okolo očí nemá vrstvu tukové tkáně a je tak až 4× tenčí než na zbytku obličeje. Každá nedokonalost na ní jde okamžitě vidět. Ať už se jedná o tmavé kruhy pod očima, nebo o oteklé váčky, které zná každý, kdo nestihl naspat tolik hodin, kolik tělo vyžadovalo. Jak si s touto chybkou na kráse poradit? Na to se společně podíváme v článku.

Co kruhy pod očima způsobuje?

Kruhy pod očima mohou způsobovat zdravotní problémy, jako jsou například chudokrevnost, jaterní potíže, hormonální poruchy a další. Pokud máte podezření, že by mohlo jít o tento případ, rozhodně to nejprve řešte se svým lékařem. Kromě zmíněných zdravotních problémů mají kruhy pod očima na svědomí i geny. Často jsou ale jen odrazem nezdravého životního stylu. Problémová je častá konzumace alkoholu, kouření i nedostatek spánku. Rozhodně neprospívají ani těžká smažená jídla, která ještě notně osolíte, a svůj podíl nese i nedostatek vitamínů a minerálů (zejména pak vitamínu C, železa a zinku). Stejně tak škodí nevhodná péče o citlivé oční okolí.

Ověřené způsoby, kterými eliminujete kruhy a váčky pod očima

Příčinu bychom měli, teď se tedy podíváme na řešení i případnou prevenci, díky které se vám kruhy nebudou tvořit.

Používejte kosmetiku vhodnou pro citlivé oční okolí

Oční okolí vyžaduje jemnější péči než zbytek obličeje. Volte proto šetrné odličovače a tonika, která jsou k tomu určená. Nezapomínejte ani na hydrataci v podobě očního krému. U toho není potřeba vybírat podle typu pleti, ale ideálně volte oční krém, která odpovídá potížím, které vás v oblasti očí trápí.

TIP: Oční krém nanášejte na vyčištěnou pleť jemným poklepáváním nebo krouživými pohyby. Stačí jen malé množství, zato ale pravidelně, ideálně každé ráno i večer.

Dopřejte si občas oční masku

Vypadáte dnes méně odpočatě než obvykle? Vsaďte na speciální masku na oční okolí. Ta pleť vyživí, uklidní a eliminuje kruhy i váčky pod očima. Při pravidelném používání 1× týdně slouží také jako prevence.

Nepodceňujte spánek

Ani kosmetika není všemocná. Pokud chcete kruhy pod očima eliminovat, dopřejte si dostatek spánku. Ideálně nějakých 6–8 hodin denně. Během spánku totiž tělo včetně kůže regeneruje. Aby byl spánek kvalitní, vyhněte se ve večerních hodinách kofeinu a těžkým jídlům.

Více vody, méně soli

Nadměrné množství soli způsobuje zadržování vody v těle, které se projevuje otoky. Pokud na sobě tyto příznaky pozorujete, zkuste na soli ubrat. Na čem naopak přidejte je pitný režim. Za takové minimum se považuje 2 až 2,5 litru vody denně. Záleží samozřejmě také na venkovní teplotě a vaší námaze. Pitný režim proto přizpůsobujte aktuálním podmínkám.

Alkohol jen s mírou, cigarety vůbec

Pokud chcete mít mladistvou pleť, kouření se budete muset vzdát. Cigarety totiž ničí kolagen, který je základní stavební jednotka pokožky, tvoři ji až z 80 %. Alkoholu se nemusíte vzdát nadobro, ale rozhodně ho nepopíjejte pravidelně. Po alkoholu je spánek méně kvalitní, protože tělo energii směřuje do odbourávání alkoholu, a ne do regenerace. Další problém je, že alkohol podporuje zadržování vody v těle, takže budete oteklejší. Také pleť vysušuje a tím podporuje tvorbu vrásek. Svěží vzhled vám v takovém případě vrátí intenzivní maska na oční okolí.

TIP: Alkohol vždy prokládejte vodou a nezapomeňte doplnit vitamín C, který tělo pro odbourání alkoholu nutně potřebuje.

Zpevněte svou pleť i zevnitř

Za pružnost a svěží vzhled pleti se stará především kolagen a elastin. Kolagen je dobré tělu dodávat nejen v podobě kosmetiky, ale také vnitřně. Ve své přirozené podobě je ale hůře stravitelný, proto se vyplatí sáhnout po doplňku stravy, kde je rozložený na lehce vstřebatelné peptidy. Zlepší vám nejen vzhled pokožky, ale také se postará a o zdravější vlasy a nehty. Nezapomeňte také na pestrou stravu, ve které nebudete opomínat ani ovoce, zeleninu, ve kterých najdete vitamín C a rutin, které jsou nezbytné pro pevné cévy.

Vyzkoušejte obličejovou jógu

Tmavé kruhy nebo váčky pod očima jsou způsobené horší mikrocirkulací v malých cévkách, kdy se pod kůži hromadí krev, což způsobí nafialovělý odstín pleti. Obličejová jóga pomůže rozhýbat nejen krev, ale také lymfu. Otoky i tmavé kruhy díky tomu brzy zmizí. Jak na to, najdete v mnoha návodech na internetu.