Přeskočit na obsah

Perfektní pleť v létě

[:cs]Všichni chceme mít krásnou pleť, ale musíme se také o to postarat. Hlavním nepřítelem naší pokožky v létě je prach, vítr, UV paprsky a vysoké teploty. Kosmetičky se shodují v jednom: Na konci léta potřebuje naše pleť pořádnou „resuscitaci“ 🙂

Léto je pro nás příjemným a dlouho očekávaným obdobím, ale pro naši pokožku to naopak může přinést spoustu potíží. Pokožka v létě zažívá spoustu stresu, vzduch je velmi prašný, s malou vlhkostí. Aktivní slunce, teplo, vítr, mořská sůl – to vše oslabuje naši pleť.

S nástupem horké sezóny se také aktivují tukové a potní žlázy, které jsou ve velkém množství přítomny na obličeji. To je důvod, proč pokožka vypadá vlhká a pro mnoho žen to připadá, že jejich pokožka je vyživená, ale bohužel, to není pravda. Tzv. mokrá pleť od letních veder není hydratovaná uvnitř.

V létě:

  • mastná pleť se stává ještě mastnější, protože se zvyšuje sekrece potu a mazových žláz,
  • pleť, která je náchylnější být sušší, se opravdu stává suchou, ztrácí vlhkost v důsledku UV záření,
  • ke změnám může docházet u normálního typu pleti – kůže se může stát suchou nebo mastnou,

Kosmetičky se shodují v jednom, pokud nechceme na konci léta investovat velké peníze do regenerace naší pleti, musíme hned na začátku léta pečlivě pečovat o naši pleť.

Když mluvíme o letní péči, v tomto případě nerozdělujeme pleť na mastnou, suchou nebo kombinovanou – každý typ v tomto období potřebuje hydrataci.  Existuje mylná představa, že mastná pleť nepotřebuje zvlhčení. Ve skutečnosti dehydratovaná mastná pleť produkuje více mazu. Navíc v létě je pleť starší než kdy předtím.

Hlavním přípravkem pro intenzivní zvlhčování a zabránění stárnutí pokožky jsou masky. Masky jsou pro nás v létě naprosto nezbytné, aby se pokožka udržovala ve výborném stavu.

Z historie pleťových masek:

Je známo že o kvalitu svoji kůže pečovali již dávní Čínští mudrci, blíže k nám však také Egypťané, a již za jejich dob se začala rozvíjet celá věda péče o tělo a jeho největší orgán, kůži.

Pokud bychom se podívali například do zmiňovaného Egypta, tak tam se první péče o kůži prováděla například olivovým olejem nebo živinami z pštrosích vajec. Pleťová masky z olivového oleje se dělají dodnes, ale nemusí mít všechny nezbytné látky pro Vaš typ pleti. Různé recepty a pleťové masky existují ve všech částech světa. V Anglii se například jako základ pro přípravu pleťových masek používal černý čaj, v Bulharsku zase třeba zeleninové šťávy, kaše ze sladké papriky třeba zase ve Španělsku. Některé z nich jsou zachované po staletí, v dnešních programech mají pleťov masky své nezastupitelné místo.

PRO COMFORT masky Tiande – proměna nastane u vás během chvilky!

Budete nadšeni tím, co uvidíte v zrcadle … kůže vypadá mladší, získává zářivý a zdravý vzhled během 15-20 minut. Pleťové masky jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak své pleti dopřát luxus.

Pro hydrataci pokožky – hydratační maska na obličej a krk s kyselinou hyaluronovou

  • dokonale hydratuje a tonizuje pokožku, odstraňuje pocit suchosti a napětí. Obnovuje ochrannou epidermální bariéru, zlepšuje texturu a turgor pleti. Vrací pocit pohodlí a hladké pokožky obličeje. Ideální pro suchou pokožku, vhodný pro všechny věkové skupiny v období, kdy je pokožka „žíznivá“. Maska je skutečnou záchranou v podmínkách suchého klimatizovaného vzduchu. Dokonce i po jednom použití umožňuje zažít okamžitou hydrataci a při pravidelném používání si budete moci dlouhodobě zachovat tonus a mladistvost pleti.

Revitalizační maska na obličej a krk

  •  Skvělé vyživuje a hydratuje pokožku, zlepšuje barvu obličeje. Má antioxidační účinek, chrání pokožku, zabraňuje předčasnému stárnutí. Pleť se stává elastickou, hladkou a sametově hebkou. Skvělý přípravek pro zralou pleť.

Omlazující maska na obličej a krk „Koenzym Q10“

  •  Spustí proces omlazení v buňkách, redukuje hloubku vrásek, zlepšuje pružnost pokožky a její turgor. Hydratuje, odstraňuje šupinky a podráždění. Má antioxidační účinky.

Ještě lepšího efektu masky dosáhnete za pomocí našich mycích gelů, houbičky Konjac, peelingu. 

Před aplikací masky si můžete důkladně vyčistit pleť – to je zlaté pravidlo při použití jakékoli masky. Při použití na nečistou pleť nebude mít maska požadovaný účinek.  Pro dokonalejší čištění použijte speciální přípravky – mycí gely a tonika.

TIP!

Dejte si masku, lehněte si a relaxujte své obličejové svaly, nemluvte, netahejte za kůži. Maska nebude mít požadovaný účinek, když nebudete ležet a budete vykonávat různé domácí práce. Procedura s maskami je relaxační procedura – pouštějte si relaxační hudbu a věnujte se v tuto chvíli jen sami sobě.[:]