Přeskočit na obsah

Jak správně čistit pleť – opravdu víte, jak na to?

[:cs]

Odborníci tvrdí, že můžete mít ten nejlepší krém, ale bez vyčištěné pleti vám nebude nic platný. Čištění je krok, který pokožce umožní volně dýchat, připraví ji na to, aby se do ní mohly dostat účinné látky z krémů, a nachystá ji na líčení. Přečtěte si, jak správně o pleť pečovat a jaké přípravky zvolit!

Vyberte vhodný čistící přípravek

Na mýdlo a vodu zapomeňte, protože pleť vysušuje a způsobuje napětí. Pořiďte si čistící přípravky podle typu vaší pleti.

Obecně platí, že lidé se sušší pokožkou by měli používat produkty krémové konzistence (lotion), které se snadno smývají.

Pro lidi se smíšenou nebo mastnou pokožkou se hodí spíše gelové nebo pěnové čistící přípravky, které pleť osvěží a vyhladí. Obecně se doporučují produkty bez parfemace.

Čistěte, i když jste se nelíčila

Přes den na naší pleti ulpí mnoho nečistot i prachu, a i když jste se zrovna nelíčila, je potřeba pleť důkladně vyčistit, aby mohla regenerovat. Měla by být vyčištěná do hloubky, aby póry nezůstaly zanesené a aby do nich mohly proniknout hlouběji účinné látky z krému.

Odličte večer

Pomocí navlhčených tamponků začněte odlíčením očí. „Položte tamponky s daným přípravkem na oči, chvíli počkejte, aby se líčidla rozpustila, a poté lehce stírejte směrem dolů a dovnitř. Je velmi důležité, aby oči byly dokonale odlíčené, protože zbytky líčidel je mohou podráždit a způsobit i zánět spojivek“. Poté pokračujte s odličováním obličeje, vždy od středu směrem ven a zpět dovnitř.

Začněte na čele a postupujte dále kolem očí k nosu a zpět. „Důležitý je tah kolem oční partie směrem dovnitř. Špatným směrem a drsným odličováním se v pleti zbytečně vytahují kolagenová vlákna.

Neměli bychom zapomínat ani na odlíčení rtů, kde je kůže tenká a zbytky prachu a líčidel mohou způsobit například praskání koutků. Večer použijte odličovací mléko (či gel), které si poradí s nečistotami rozpustnými v tucích, a poté tonikum, které zamává s nečistotami rozpustnými ve vodě a z pleti také pomáhá odstraňovat vápník a chlor z kohoutkové vody. Navíc navozuje opět správné pH a pleť krásně osvěží. Nakonec naneste noční krém nebo sérum.

Vyčistěte i ráno

Po noci na pleti zůstává pot i nečistoty z polštáře, proto je třeba pokožku ošetřit i ráno. Navíc make-up na vyčištěném podkladu lépe drží. Pleť se pomocí tohoto ranního rituálu zbaví všech vyplavených škodlivin, osvěží se a je zregenerovaná. Protože pleť není ráno tak znečištěná jako po celém dni, stačí použít jen tonikum, micelární vodu či jiný jemný přípravek, který pleť hydratuje a zvláční. Nakonec aplikujte denní krém, který vaši pleť ochrání před nepřízní počasí, nečistotami z ovzduší, a zejména před volnými radikály.

Něco navíc

Pokud pro svou pleť chcete udělat něco navíc, můžete jednou týdně použít masku, která na pleti zůstává déle a její účinky jsou tak intenzivnější. Jednou až třikrát týdně naneste jemný peeling, který z pleti odstraní přebytečné šupinky. Nepoužívejte ho však častěji a také zvažte vhodný přípravek, pokud máte citlivou pleť. Jednou měsíčně si dopřejte návštěvu kosmetičky, která vaši pleť vyčistí odborně, poradí ty pravé přípravky pro vás a ukáže, jak správně postupovat v péči o pleť.

[:]