Rostlina Andělika čínská (Angelica sinensis) bývá někdy pro svůj vynikající účinek, zejména při ženských obtížích, označována jako ženský žen-šen. Podobně jako evropská andělika lékařská (Archangelica officinalis) obsahuje především v koření řadu cenných léčivých látek. Andělika se používala již v 6. století př. n.l. především v Číně a Japonsku zejména při léčbě ženských onemocnění. Používá se pro posílení krevního oběhu, proti zácpě, anemii, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce, plicním chorobám, onemocnění ledvin a pro celkové posílení lymfatického systému.

Andělika čínská kořen – Andělika je tradiční tonikum používané v Asii k posílení ženského reprodukčního ústrojí s vynikajícím účinkem na ženský organismus. Upravuje především funkci vaječníku a normalizuje hladinu hormonů v těle ženy.

Nejrozšířenější lék je produktem kořene Angelica sinensis, rostliny s dutým stvolem, dorůstající do výšky až 2,5 metru a ozdobené květenstvím bílých kvítků. Květy připomíná mrkev, svou blízkou příbuznou. Rostlina se také nazývá dong guai nebo tang kuei případně ženský ženšen.

Doporučuje se při všech problémech po ženské stránce, při poruchách plodnosti, cystách vaječníku, myomatozních onemocněních dělohy a bolestivých menstruacích. V případě problémy s menstruací by se produkt měl užívat již několik dní před a po menstruaci!

Je to vytrvalá rostlina původem z Asie. Andělika byla „zavlečena“ do přírody po celém světě. Rostlina je přímá, má dutou oblou a rýhovanou lodyhu a může dorůst i dvou metrů. Listy Anděliky jsou velké, pilovité a zpeřené. Květenství má formu polokulovitých okolíků, a může mít průměr i 15 cm. Plodem jsou dvounažky.

Kořen obsahuje velké množství účinných látek, jsou to např. esenciální oleje, ftalidy (ligustilid, butylftalid, senkyunolid A, 11-angeloylkyunolid F), organické kyseliny a jejich estery (ferulická kyselina, koniferyl ferulát), vitamíny, aminokyseliny, sacharidy (glukóza, fukóza, galaktóza, arabinóza, xylóza…).

Využití Anděliky v kosmetice:

  • rychle hojení je dosaženo díky protizánětlivým, antibakteriálním a tonizačním vlastnostem rostliny. Masky, krémy a tonika obsahující extrakt z anděliky jsou několikrát více účinnější než  kyselina retinová, bylo zjištěno, že aktivní složky rostlin zlepšují mikrocirkulaci a metabolismus kůže, doporučuje se používat i pro snížení pigmentace.
  • extrakt z této byliny je také účinným prostředkem proti vypadávání vlasů, andělika čínská je také bohatým zdroje vápníku a tak pomáhá zlepšovat kvalitu křehkých vlasů, extrakt z anděliky je schopen stimulovat metabolismus a poskytnout tělu nezbytné živiny pro růst nových vlasů.

Společnost Tiande využívá jedinečné vlastnosti Anděliky čínské také v některých ze svých přípravků:

  • především jsou to unikátní bylinné vložky Tiande pro ženské zdraví 
  • fytonáplasti Wutong, Jian Kang 
  • oční komplex Tibetské byliny 
  • vlasové přípravky Bio Rehab šampon i maska na vlasy 
  • šampon i s balzámem Master Herb 
  • šampon i s balzámem proti šedivějícím vlasům 
  • sůl pro koupel nohou 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *